Pokochaj swoją pracę!

Zapisz się na

kurs animatora czasu wolnego

Ile zarabia Animator Czasu Wolnego? Od czego zależą zarobki?

Cześć! Fajnie, że wybrałeś nasz artykuł jako źródło wiedzy! Dzisiaj odpowiemy Ci na pytanie – Ile zarabia animator czasu wolnego?

O tym kim jest animator czasu wolnego, dowiesz się klikając TUTAJ

Od czego zależą zarobki animatora czasu wolnego?

  • Kraj i hotel. Im wyższy standard i prestiż hotelu, tym animator może liczyć na lepsze zarobki. Również wpływ ma na to kraj, w którym pracuje, bowiem hotele w krajach bogatszych, z reguły oferują lepsze stawki. Często także stopień egzotyczności kraju decyduje o zarobkach.
  • Doświadczenie w pracy. Nie zawsze, choć często, wpływ na zarobki ma staż pracy jako animator czasu wolnego, animator dla dzieci, czy też animator sportu i rekreacji. Szczególnie zwracają na to uwagę menedżerowie hoteli, dbających o najwyższy standard obsługi gości.
  • Biegłość w językach obcych. Podstawowym wymaganiem, nawet w polskich hotelach, jest język angielski, przynajmniej w stopniu komunikatywnym. Choć niektóre hotele wymagają jego znajomość na wyższym poziomie, a także znajomość drugiego języka obcego. Nieczęsto jednak ma na to znaczący wpływ na wysokość zarobków, czasem nawet żaden, ponieważ uważa się to za standardowe umiejętności w tej pracy. W niektórych hotelach jednak, znajomość drugiego, trzeciego języka obcego, potrafi być dobrze wynagrodzona.
  • Biuro podróży. Zdarza się, że biura podróży cieszące się dużą popularnością i dobrą renomą, oferują lepsze zarobki animatorom.
  • Forma zatrudnienia. Znaczący wpływ ma to, czy w znalezieniu pracy pośredniczy biuro podróży. Bowiem istnieje opcja, choć nie w każdym hotelu, żeby zatrudnić się ,,na własną rękę”. Rzecz jasna, że biuro podróży nie pośredniczy w werbowaniu animatorów czasu wolnego charytatywnie. Otrzymuje ono oczywiście prowizję od hotelu, która najczęściej wypłacana jest kosztem pensji animatora. Oczywiście łatwiej jest znaleźć pracę poprzez biuro podróży. Sprawdza się więc tutaj przysłowie – nie ma róży bez kolców.

ile zarabia animator?

Ile zarabia Animator czasu wolnego?

Animatorzy czasu wolnego najczęściej znajdują zatrudnienie w zagranicznych hotelach, w krajach, gdzie sezon turystyczny trwa niemal cały rok. Dlatego zarobki podamy w euro i dolarach. Dodamy jeszcze, że w krajach arabskich często euro i dolar traktowane są, pod kątem wartości, w proporcjach 1:1.

Kwota, która podamy poniżej jest kwotą pozbawioną kosztów noclegu, wyżywienia i transportu, jeśli pracujemy dla biura podróży, ponieważ gwarantuje to hotel. Zdarza się, choć znacznie rzadziej, że także transport jest zapewniony, gdy zostaliśmy zatrudnieni bez pośrednictwa biura podróży. Animatorzy mogą liczyć również na dietę, pracując dla niektórych biur podróży.

Miesięczne zarobki animatora czasu wolnego:

  • W euro: od 800€ do 1100€,
  • W dolarach: od 750$ do 1050$

Zdarza się, że animator czasu wolnego, pracujący w Polsce, na samozatrudnieniu, może zarabiać około 35 zł brutto/godzinę.

Dlatego chcemy podkreślić, że aby zostać animatorem czasu wolnego, wystarczy zrobić kurs, który w naszym przypadku odbywa się w pełni online i kosztuje tylko 347 zł. Co zwróci Ci się w kilka dni pracy jako animator. Sądzimy, że jest to przystępna cena inwestycji w siebie i swoją karierę zawodową, która (z naszego doświadczenia) daje mnóstwo satysfakcji.


Dotarłeś/aś do końca artykułu? Kozacko, doceniamy to!

Jeśli wciąż, niektóre kwestie są dla Ciebie niejasne, to zachęcamy do przeczytania naszych innych artykułów lub do kontaktu z nami.

Powodzenia!

Scroll to Top