Pokochaj swoją pracę!

Zapisz się na

kurs animatora czasu wolnego

O nas

Kurs animatora czasu wolnego – organizator Paweł Henc

Pomysłodawca, trener i organizator pierwszych w Polsce Internetowych kursów:  Kierownik KoloniiWychowawca Kolonijny, Kierownik WycieczekAnimator Czasu WolnegoAnimator Sportu i Rekreacji , RezydentPilot Wycieczek, Opiekun Wycieczek, Przewodnik Miejski, Przewodnik Turystyczny, Przewodnik Terenowy, Organizator Turystyki. Nasz kurs animatora czasu wolnego prowadzimy już od parunastu lat, dzięki czemu możemy pochwalić się przeszkoleniem setek kursantów.

Posiadam duże doświadczenie w pracy w turystyce i w prowadzeniu kursów. Zarówno stacjonarnych jak i Internetowych.

Na początku pracy w turystyce pracowałem jako wychowawca kolonijny. Później zostałem kierownikiem kilku kolonii.

Kilka lat później zostałem współwłaścicielem biura podróży. Organizowałem różnego rodzaju wyjazdy. Były to kolonie, obozy i zimowiska letnie dla dzieci i młodzieży.

Po kilku latach postanowiłem także szkolić młodych ludzi do pracy w turystyce. Organizowałem stacjonarne kursy na Wychowawcę kolonijnego. Jednak kursy stacjonarne były dla mnie i uczestników dość “uciążliwe”.

Dlatego też dla Waszej wygody, uruchomiłem platformę e-learningową dla osób chcących pracować w branży turystycznej, na której prowadzimy także kurs animatora czasu wolnego. Wierz mi, że to nie koniec, ponieważ szykuję kolejne kursy.

Rozpoczynając ten kurs oddajesz się w ręce człowieka, który zna specyfikę tej pracy i posiada ogromne doświadczenie.

“Życzę wszystkim miłej i owocnej nauki. Trzymam kciuki za nadspodziewane efekty Waszej pracy.”

Paweł Henc

Więcej o mnie…

Wykształcenie:
– Uniwersytet Zielonogórski – kierunek zarządzanie i marketing, specjalizacja multimedialne technologie informacji
– Uniwerytet Wrocławski – kierunek rachunkowowść

Doświadczenie:
od 2001 – właściciel agencji reklamowej MEDIA
od 2003 – właściciciel Biura Rachunkowego NESTOR
2004-2005 – dyrektor handlowy biura podróży WIZJA SP. z o.o.
2005 – 2008 – współwłaściciel firmy szkoleniowej EPICENTRUM Sp. z o.o.
2006 – 2007 – współwłaściciel i Prezes Zarządu biura podróży WIZJA Sp. z o.o.
2006 – współwłaściel firmy e-commerce ProPartner Sp. z o.o.
2007 – członek Rady Nadzorczej w firmie szkoleniowej Epicentrum Sp. z o.o.
2007 – 2008 – Prezes Zarządu firmy e-commerce Propartner Sp. z o.o.
od 2008 – właściciel platformy e-learningowej www.eWychowawca.pl
od 2010 – właściciel platformy e-learningowej www.KierownikKolonii.pl
od 2010 – właściciel platformy e-learningowej www.KierownikWycieczek.pl
od 2011 – właściciel platformy e-learningowej www.AnimatorCzasuWolnego.pl
od 2011 – właściciel platformy e-learningowej www.eRezydent.pl
od 2013 – właściciel platformy e-learningowej www.AnimatorSportu i Rekreacji
od 2022 – właściciel platfom e-learningowych:
www.KursPrzewodnikMiejski.pl
www.KursPrzewodnik.pl
www.PrzewodnikTerenowy.pl
www.OrganizatorTurystyki.pl

Aneta Adamska

Aneta Adamska

Jestem studentką dziennikarstwa, technikiem obsługi ruchu turystycznego. Wielokrotnie pracowałam jako wychowawca kolonijny, oraz opiekun na obozach młodzieżowych. Posiadam także uprawnienia wychowawcy kolonijnego, kierownika kolonii oraz pilota wycieczek-rezydenta.

Pracowałam jako rezydentka na Malcie i na Cyprze i w innych krajach.

Moją pasją jest podróżowanie, fotografia, sport, muzyka.

Rezydent- to bardzo interesujący zawód. Pozwala zdobyć doświadczenie, rozwinąć swoje zainteresowania i umiejętności, odkryć w sobie prawdziwą wcześniej nieznaną osobowość. Dzięki swojej pracy jako rezydentka zrozumiałam, że moja praca to nie tylko podróżowanie i atrakcje rozrywkowe, ale przede wszystkim nauka…odkrywanie innego świata, spełniania marzeń, poszerzanie horyzontów myślowych, poznawanie innych ludzi, kultur, religii, obcowanie z nimi na co dzień, wrażliwość, a co najważniejsze nauka języków obcych…która tak naprawdę zyskuje swoje prawdziwe wartości w momencie, gdy się tym językiem biegle posługujemy.

Moim marzeniem jest podróż dookoła świata.

Anna Bogukalec

Anna Bogukalec

Ukończyłam Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy na kierunku Turystyka i Rekreacja o specjalności Logistyka i Transport w Gospodarce Turystycznej z tytułem magistra.

Od drugiego roku studiów zaczęła się moja przygoda z rezydenturą. Ukończyłam kurs dla rezydentów i spróbowałam swoich sił na interview, po którym otrzymałam kontrakt w Turcji.

Od 3 lat jestem czynnym rezydentem. Współpracowałam miedzy innymi z Pegas Touriscik, Alfa Star, a obecnie z Oasis Tours. Moją pasją jest podróżowanie, fotografia, sport, muzyka.

Pracowałam na takich destynacjach jak Turcja i Egipt, gdzie dominującą religią jest islam. Więc nie ukrywam, że przeżyłam pewien szok kulturowy – co zmieniło moje podejście do życia. Co dzień zdążają się nowe sytuacje nowe wyzwania, którym trzeba stawić czoła.

Kocham podróże i uwielbiam poznawać nowych ludzi, dlatego praca jako rezydent daje mi satysfakcję i poczucie spełnienia.

Zofia Gącarzewicz

Zofia Gącarzewicz

Posiadam uprawnienia pilota wycieczek od 2001 roku. Pracowałam w charakterze rezydenta i pilota wycieczek objazdowych dla Triada S.A 2001-2009. Specjalizuję się w zakresie realizacji wycieczek objazdowych po Turcji i Syrii.

W 2003 roku otrzymałam nagrodę dla Pilota Roku w firmie Triada. Od 2010 pracuję w charakterze pilota wycieczek objazdowych oraz kierownika regionu ( Destination managera) dla biura podróży BEEFREE.

Od 2011 pracuję w charakterze Destination managera dla Biura Ecco Holiday w Turcji. W 2008 roku koordynowałam i prowadziłam zajęcia na kursach pilotów wycieczek w Poznaniu. W 2009 roku zdobyłam uprawnienia przewodnika miejskiego.

W 2010 roku otrzymałam wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Pilota Roku. Od 2011 roku członek Komisji Egzaminacyjnej egzaminującej pilotów wycieczek w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego.

Znajomość języków obcych: angielski i turecki.

Julita Markiewicz

Julita Markiewicz

Ukończyłam Politechnikę Białostocką o kierunku praktyczne zajęcia rekreacyjno–sportowo-krajoznawcze. Organizowałam i przeprowadzałam imprezy turystyczne na terenie woj. podlaskiego. Zawodowo zajmuję się głównie rezydenturą i pilotowaniem wycieczek.

Jako rezydent pracuję już kilka dobrych lat. Moje ulubione destynacje to Turcja i Egipt. Najlepiej pracuje mi się w tych krajach, gdzie czuję się jak w domu.

Współpracowałam z taki mi firmami jak: Wezyr Holidays, Wakacje-hity, Itaka. Znam biegle język angielski i dosyć dobrze turecki.

Olga Piechowska

Olga Piechowska

Z wykształcenia jestem geografem oraz menedżerem personalnym. Zawodowo zajmuję się głównie rezydenturą i pilotowaniem wycieczek. Moją pasją są podróże, zwłaszcza „w ciemno”, w czasie studiów zwiedziłam autostopem Irlandię, Francję, Włochy oraz całą Polskę.

Staram się korzystać z tego, co przynosi życie i skupiać się na jego dobrych stronach. Jako rezydent pracowałam dla Ecco Holiday oraz dla Triady.

Specjalizuję się w kierunku greckim, gdzie spędziłam pięć sezonów. Jeden sezon przepracowałam na Kubie, pełniąc również funkcję kierownika regionu. Posługuję się biegłą znajomością języka angielskiego, dosyć dobrze znam grecki i podstawy języka hiszpańskiego.

Najlepiej pracuje mi się w Grecji, gdzie czuję się częściowo jak w domu i gdzie nauczyłam się funkcjonować w lokalnych realiach.

Magdalena Ratajczyk

Magdalena Ratajczyk

Jestem magistrem Pedagogiki Korekcyjnej i Wczesnoszkolnej. W 2007 roku zdecydowałam się na wyjazd z Polski i zamieszkałam w Szkocji. Zainspirowana zawartymi tam znajomościami postanowiłam podróżować i poznawać nowe kultury.

Od 2009 roku pracuję jako rezydent oraz pilot wycieczek. Jestem samodzielnym rezydentem, to znaczy pracuję w pojedynkę. Z tego powodu musiałam sama nauczyć się wszystkiego, co związane z rezydenturą.

Moją specjalnością jest Portugalia. Prowadzę wycieczki zarówno po Portugalii, jak i po Hiszpanii.

Najlepszym rezydentem moim zdaniem będzie osoba odpowiedzialna, opanowana oraz zorganizowana, która lubi pracować z ludźmi. Wszystkim życzę powodzenia!

Scroll to Top